Mala sala bioskopa „Dolly Bell“, subota 08. novembra sa početkom u 20:00 časova!

magicna-gitara

dr Uroš Dojčinović

gitarista, kompozitor, muzikolog, pedagog i publicista

Rođen je u Beogradu 1959. godine. Diplomirao klasičnu gitaru na Muzičkoj akademiji u Zagrebu (R. Hrvatska), a potom završio postdiplomske studije, odbranivši dva doktorata na interdisciplinarnim muzičkim temama na Filološkom i Filozovskom fakultetu Univerzitetu u Beogradu.

Dojčinovićeva umјetnička aktivnost obuhvata preko 3000 nastupa ostvarenih širom svijeta, veliki broj radio i televizijskih emisija, više stotina održanih stručnih predavanja, majstorskih seminara i učešća u radu različitih domaćih i međunarodnih žirija.

Objavio je preko 600 stručnih radova i snimio više od 60 diskografskih izdanja (LP-ploča, muzičkih kaseta, CD i DVD albuma), za različite izdavačke kuće u Evropi, Americi i Aziji.

Za višestruko umjetničko djelovanje nagrađen je sa više od 50 medalja, plaketa, diploma i drugih priznanja u zemlji i svetu.