Studenti građevinskih fakulteta u Andrićgradu

сеп
2012
Studenti Građevinskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci zajedno sa studentima Međunarodne organizacije studenata građevine IACES, posjetiće do kraja mjeseca septembra lokalitet Andrićgrada u Višegradu.
Ova posjeta studenata građevine Višegradu koju organizuje Ferijalni savez Republike Srpske, jedna je u nizu brojnih kulturno-sportskih aktivnosti koju ovo udruženje sprovodi s ciljem edukacije i druženja mladih iz svih krajeva Republike Srpske i evropskih zemalja.
Ovo će biti izuzetna prilika da se studetni građevnskih fakulteta upoznaju sa kulturno-istorijskom tradicijom Višegrada ali i spojem arhitekture iz perioda turske i austrougarske vladavine na ovim prostorima, pretočenom u Andrićgrad.
Na poslednjoj sjednici Ferijalnog saveza Republike Srpske održanoj proteklog avgusta u Višegradu, potpisan je memorandum sa Savjeta mladih iz Višegrad koji se tiče mobilnosti u raznim oblastima kao i razvojem omladinskog turizma.
Autor: Miroslav Šimšić